Małopolskie Forum Paintballowe
Strona glówna Wycior
małopolskie forum paintballowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
REDSTORM V - afterparty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Strona Główna -> Gry Scenariuszowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MROWA

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również przyłączam się do podziękowań dla organizatorów i wszystkich uczestników gry. Rzeczywiście pierwszy scenariusz był rewelacyjny. W drugim troszkę źle się ustawiliśmy , a i zmęczenie dało się weznaki i niebiescy to w pełni wykorzystali Sad

Co do spraw organizacyjnych:
- uwaga Dnaka co do stref bezpieczeństwa jest rzeczywiście słuszna. rozciągniecie siatki między 4 drzewami było by bardzo dobrym pomysłem. Dodatkowo spowodowało by by obrońcy baz nie wtapiali się w leczonych - niestety sam padłem ofiara takiej sytuacji, że próbując zdobyć bazę niebieskich zostałem zdjęty przez gracza, który stał bardzo blisko leczonych i wbiegłem na niego - po prostu nie miałem szans go tam wypatrzyć a już strzelać do niego to było by zbrodnia wojenną Smile
- pomysł dodania saperów - bardzo dobry
- pomysł medyków - hmmmm sama idea słuszna - tylko będę szczery zostanie medykiem to fucha ciężka i odsuwająca od gry i to drugie jest bardzo ważne - przyjeżdżając na grę chcę prowadzić działania bojowe a nie lecznicze Smile - fajnie by było gdyby medykiem był sędzia idący za graczami - tak jak to było na poprzednim rs. Przy okazji pełen szacunek dla medyka Rosjan - gościu odwalił kawał dobrej roboty i zostawił w tym lasku kupę zdrowia.
- mam uczucie ze w drugim scenariuszu sędziowie medycy - pogubili się i leczyli non stop na okrągło i nie przestrzegali zasady 5 pakietów co 5 min.

Reasumując organizacyjnie został dokonany duży postęp względem ostatniego RS i było zdecydowanie lepiej i ciekawiej tak pod względem regulaminu jak i scenariuszy - oby tak dalej i do zobaczenia - DZIEKI!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lord Gregor [Assassins]
Site Admin

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie. strefa bezpieczna jest na parkingu. rozumiem ze nie wszytsko zawsze wychodzi jak planujemy ale wymaganie od nas zeby robic boksy na polu gry to juz moim zdaniem lekka przesada. jezeli druzyny chca sobie zrobic gaze gdzie mozna napic sie kawki i zapalic papieroska to bardzo prosze - niech same zbuduja sobie takie bazy. jedyny przypadek gdzie budowalismy bezpieczne bazy na polu gry to byl Sturmwind w miekini - ze wzgledu na naprawde duze odleglosci i trudny teren. Pfroponuje wiec wam aby na 9 kompanie cos wymyslic bo tam odleglosci beda jeszcze wieksze a scenariusz bedzie trwal 4-5 godzin:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
shadow
Her PAPA admin

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

postaram sie odpowiedziec na wszystkie zarzuty zapisane powyzej.

Niestety nie jestem w stanie zobaczyc wszystkich i wszystkiego na polu gry..wiec tych co zobaczylem to upominalem raz ,drugi... ile mozna mowic.. Oficjalnie informuje ze na nastepnych scenariuszach za nie przestrzeganie zasad bezpieczenstwa gracze beda wyrzucani ze scenariusza.
Co do stref bezpiecznych... nie wierze w cuda ...jesli gosciowi zaparuje maska na polu gry napewno nie bedzie schodzil do zadnej strefy bezpiecznej zeby ja wytrzec...przeciez to logiczne i nigdy sie nie da tego wyegzekwowac.
Strefa bezpieczna byla wyznaczona (tylko trzeba sluchac tego co mowie na odprawach) Regulowac i naprawiac klamki to mozna bylo na parkingu a nie w trakcie gry --bo kazde przeregulowanie wiaze sie ze sprawdzeniem klamki na chrono---a na to czasu w grze nie ma. Jasno bylo powiedziane ...masek na polu gry nie zdejmujemy---a bazy polowe tez byly polem gry. Nie popadajmy w skrajnosci---niedlugo to gracze zarzadaja krzesel i stoliczkow w bazach oraz kawki i ciasteczek zeby mogli odpoczac w trakcie respawn-u.
Co do medyków... kazdy mogl zostac medykiem a medycy mogli sie zmieniac wiec nie widze problemu...kazdy mogl pograc i pobyc przynajmniej 5 min medykiem z reszta medycy tez mogli strzelac
Powrót do góry
MROWA

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwila chwilunia nikt tu nie pisze o piciu kawy w bazie. Chodzi o skrawek bezpiecznego terenu do przetarcia maski.O ile wytarcie zaparowanej to mniejszy problem to starcie farby która ma tendencje do włażenia do środka to już nie jest takie chop siup - a Rosjanie do parkingu mieli nie mały kawałek drogi. Dodatkowo, a może przede wszystkim chodzi tez o to by jednak oddzielić graczy leczących się od broniących. Rozumiem konieczność powrotu na parking w celu nabicia hp, uzupełnienia kulek ale by wyczyścić maskę?!? tu się nie da nic wymyślić - by przetrzeć maskę trzeba ja zdjąć... chyba , że ja czegoś nie wiem Smile. ponadto w sytuacji gdy ktoś maskę zdejmie i zostanie opierdzielony przez sędziego to wtedy nie ma już usprawiedliwienia - mógł to przecież zrobić w bazie lub na parkingu

EDIT:
Shadow - bardzo proszę nie odbieraj tego co pisze jako zarzuty - nie mam takiego zamiaru i moje uwagi to po prostu głos w dyskusji , a nie pretensje.
wskazuje po prostu pewne rzeczy z punktu widzenia uczestnika. Doskonale sobie zdaje sprawę , ze organizacja takich gier to kupa roboty i mam dla tego duży szacunek.
Co do zarzadania krzeseł - jakos nie mam takich obaw Wink.
Powrót do góry
shadow
Her PAPA admin

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie odbieram twoich wypowiedzi jako zarzutu:) po prostu przedstawiam punkt widzenia organizatorow...
czasami jestesmy cos w stanie zmienic-- a czasami jest to kompletnie nie mozliwe do zrobienia.
ale kazda wasza uwage analizujemy
poza tym jeszcze jedna zaleznosc-----
czym wiecej udogodnien ---tym wiecej ludzi do obslugi---tym wieksze wpisowe---tym mniej graczy.
Wymagania rosna a wpisowe? za 70 zl dostajecie 500 kulek porzadne jedzenie i zab. w gazy wiec na obsluge zalej imprezy zostaja grosze....
WIEC NIE PRZESADZAJCIE SmileSmileSmileSmile i jak juz cos proponujecie to realnie
Powrót do góry
dnak

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shadow i Gregor:
Zgadzam się, że organizacja jest ciężka sama w sobie, ale nie zmienię zdania. Do zrobienia bezpiecznego miejsca na czyszczenie klamki i przecieranie machy wystarczy zasłonić kwadrat 1x1 deską, kartonem, prześcieradłem, starą kołdrą. Błagam, nie odbierzcie tego jako pretensji, ale naprawde odczułem brak tego typu rozwiązania. Zwłaszcza w drugim sceno, kiedy nagle ktoś zaczął strzelać w bazę, a ja uciekałem z lufą w jednej ręce, klamką w drugiej, wyciorem w zębach i masce podniesionej na czoło.

Zejście do strefy bezpiecznej zajmowało w tym śniegu i błocie 10 minut, kolejne 10 trzeba było przeznaczyć na powrót. To kupa czasu, zwłaszcza kiedy cały scenariusz trwa godzinę.
Powrót do góry
Gregore

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow napisał:
niedlugo to gracze zarzadaja krzesel i stoliczkow w bazach oraz kawki i ciasteczek zeby mogli odpoczac w trakcie respawn-u.

swoją drogą fajny pomysł Very Happy
Powrót do góry
meni

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesiu ja rozumiem ze lata nie te ale na ciasteczka i kawe to do słodkiego ventzla (jakos tak sie to pisze). Kurde ludzie ale wam zazdroszcze, ja musialem w robocie siedziec. Ale moze nastepnym razem
Powrót do góry
Rico [Jastrząb]

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, problem budowy stref bezpiecznych jeśli oczywiście takowe są potrzebne dla danej gry lub scenariusza a najczęściej warunkuje to wielkość samego terenu rozgrywki oraz założeń samego scenariusza (np. czas rozgrywki), muszą jasno określać przepisy regulaminu tejże imprezy a w szczególności ujednolicona struktura ich budowy (np. sitaka ochronna, wielkość itp. ) oraz jasno określone zasady korzystania z tych że stref! (np. problem zakazu strzelania ze strefy jak i do strefy lub problem opuszczania tejże strefy podczas ostrzału jak i sam charakter czy status samych korzystających ze strefy np. w momencie zajęcia bazy przez stronę przeciwną) Jak widać nie jest to sprawa taka prosta i oczywista choć pomysł jest dobry i wymaga oczywiście jasnego określenia od samego organizatora danej imprezy! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sk4y

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mendyk odsowa sie od gry ... jajka to akurat nie prawde Smile polowe czasu biegalem jak medyk i zajebiscie mi sie gralo karalo i biegalo Very Happy a co do saperow faktycznie 2uch na strone Razz i zajeboza Very Happy

MEDY FTW !!!!!! jata
Powrót do góry
sieper

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za wspaniałą grę w imieniu Pogoń Bydło i chłopaków z noName Division. Szacun dla organizatorów za pomysł na scenariusze. W drugim scenariuszu faktycznie brakowało (przynajmniej nam) medyka. Tym bardziej, że trzymaliśmy quada przed pierwszą flagą prawie 30 minut scenariusza, a po trafieniu do głównej bazy był nieeeezły kawałek drogi.
Pozdrawiam i do zobaczenia na Red Storm 6.
NATO RZĄDZI!! Very Happy
Powrót do góry
BaRtC

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za grę!Smile Było na prawdę rewelacyjnie:)Co prawda w drugim scenariuszu się nie popisaliśmy...szczególnie pod koniec...ale cóż...niektórzy byli nowi, niektórzy nie mieli kulek/gazu, a nikomu nie przyszło do głowy, że koleś idący sobie spokojnym krokiem w stronę strzelających może być jeszcze żywy;) Niektórzy też pewnie mogli być lekko zdezorientowani (szczególnie jak trzymali marker 1wszy raz w życiu) pewnymi osobnikami krzyczącymi z za pleców "eee (brzydkie słowo na K) co wy (brzydkie słowo na K) robicie, ja (brzydkie słowo na P) (brzydkie słowo na K), (brzydkie słowo, synonim do rozwalą) was (brzydkie słowo na K) zaraz!!!!". Moim skromnym zdaniem, było to zupełnie niepotrzebne:) Kto krzyczał to wie;)
Wielkie podziękowania dla organizatorów, za to że im się chciało i że zorganizowali świetną grę!Smile Jeśli chodzi o strefy bezpieczne...czy ja wiem:)z jednej strony, jak komuś zaparuje maska na maxa, to troche ciężko na parking trafić. Ale mnie się osobiście podobało(bo maska mi nie parowała;) )było bardziej realistycznie...zagrożenie cały czas...trzeba się pilnować, nawet czyszcząc marker;)
No i jeszcze najwieksze podziękowanie dla Ryby, za pożyczkę "jajka' Razz

Aha...gdzie zdjęcia?Smile Widziałem już na youtube jeden filmik...czemu autor tu linka nie wrzucił...?Smile
Powrót do góry
RYBA

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BaRTC a nie mogles napisac LOADERA SmileSmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dnak

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, a zdjęcia? Smile
Powrót do góry
Lord Gregor [Assassins]
Site Admin

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://rapidshare.com/files/205581692/RS5.ZIP.html
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Strona Główna -> Gry Scenariuszowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: