Małopolskie Forum Paintballowe
Strona glówna Wycior
małopolskie forum paintballowe

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
SOKÓŁ PAINTBALL TEAM
Idź do strony Poprzedni  1, 2

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Strona Główna -> Paintball w górach
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rico [Jastrząb]

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dnak napisał:
Broń boze nie narzekam, bo nie przeszkadzała mi ani troszkę formuła wyjazdu niedzielnego, ale na przyszłość możnaby wypracować inną formułę treningu - kilka 30-60 minutowych gier, podczas których ćwiczy się 'stałe elementy'. Ubezpieczanie marszu, rozwijanie i zwijanie tyraliery, planowanie zasadzki, bojowy patrol itd.
Wiem, że większość z was jest już od lat zgrana, a ja zrzędze jak baba, ale uznałem, że wtrące swoje kilka groszy Smile

Widzisz Dnak, ja rozumiem rozczarowanie paru osób że nie była to klasyczna niedzielna strzelanka i nie wszyscy mogli się z tego powodu wykazać ale dokładnie tak jak piszesz, my bardzo często właśnie ćwiczymy i rozgrywamy "stałe elementy" gry taktycznej a tym razem chcieliśmy powiązać różne elementy w taki dłuższy scenariusz manewrów i to jak mnie się wydaje z bardzo dobrym wynikiem dla obydwu stron a o zdobytym doświadczeniu nie wspomnę... Smile Nawiązując do samego przebiegu manewrów to przez zbieg okoliczności "grupa dywersyjna" natrafiła w pierwszej fazie podejścia na niespodziewanie duży opór tracąc najlepszego zwiadowcę w rejonie "lądowiska helikoptera" czyli pózniejszego punktu ewakuacji który to teren w tej fazie manewrów był mało istotny i nie punktowany! Zajście to spowodowało przejście grupy dywersyjnej do działań bardziej utajnionych i zachowawczych co tym samym skutkowało wydłużeniem czasu realizacji poszczególnych działań oraz ograniczeniem ilości celów ataku! To że Ty oraz twoi towarzysze trzymaliście daną pozycję (myślę że było to lądowisko...) do końca miało bardzo ważny i wymierny cel ponieważ pozostałe grupy ochrony punktów strategicznych w raz z dowództwem miały informację że akurat wasza pozycja jest bezpieczna a w razie ataku ma jej kto bronić do czasu nadejścia posiłków! Tylko z takiego punktu widzenia rozegranie takich manewrów czy podobnej strategi samego SALTUSA ma właściwy sens... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dnak

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rico [Jastrząb] napisał:

Widzisz Dnak, ja rozumiem rozczarowanie paru osób że nie była to klasyczna niedzielna strzelanka i nie wszyscy mogli się z tego powodu wykazać ale dokładnie tak jak piszesz, my bardzo często właśnie ćwiczymy i rozgrywamy "stałe elementy" gry taktycznej a tym razem chcieliśmy powiązać różne elementy w taki dłuższy scenariusz manewrów i to jak mnie się wydaje z bardzo dobrym wynikiem dla obydwu stron a o zdobytym doświadczeniu nie wspomnę... Smile Nawiązując do samego przebiegu manewrów to przez zbieg okoliczności "grupa dywersyjna" natrafiła w pierwszej fazie podejścia na niespodziewanie duży opór tracąc najlepszego zwiadowcę w rejonie "lądowiska helikoptera" czyli pózniejszego punktu ewakuacji który to teren w tej fazie manewrów był mało istotny i nie punktowany! Zajście to spowodowało przejście grupy dywersyjnej do działań bardziej utajnionych i zachowawczych co tym samym skutkowało wydłużeniem czasu realizacji poszczególnych działań oraz ograniczeniem ilości celów ataku! To że Ty oraz twoi towarzysze trzymaliście daną pozycję (myślę że było to lądowisko...) do końca miało bardzo ważny i wymierny cel ponieważ pozostałe grupy ochrony punktów strategicznych w raz z dowództwem miały informację że akurat wasza pozycja jest bezpieczna a w razie ataku ma jej kto bronić do czasu nadejścia posiłków! Tylko z takiego punktu widzenia rozegranie takich manewrów czy podobnej strategi samego SALTUSA ma właściwy sens... Wink

Właśnie dlatego mówię, że nie mam nic przeciwko takim grom, bo po prostu miałem 'pecha', że trafiłem akurat tam i tak się złożyło, że nie mieliśmy radia. Najbardziej mnie bolało własnie to, że nie mialem pojecia co się dzieje dookoła i cała gra ograniczyła się dla mnie do leżenia w krzakach i patrzenia na wiewiórki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wojtekgg

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie nie było dynamicznych starć, ale ten trening był cennym doświadczeniem, zwłaszcza wyszły braki w porozumiewaniu sie radiami, jak i brakiem ścisłych rozkazów z dowództwa, mam na myśli grupe broniącą. Uważam że przy takich senariuszach, musi być jeden lub wiecej dowodzących pododziałami, z którymi jest kontak radiowy. korzystając z okazji przypone kilka postawowych zasad posługiwania sie radiem.

1. mówimy po 2 sekundach od naciśnięcia PTT
2. podajemy swój nick i wywołujemy osobe docelową
3. wszystko mówimy 2 razy, powoli i wyraźnie. (zwłaszcza przy zakłuceniach)
4. odbiorca zawsze potwierdza zrozumiały odbiór.
5. jeżeli wywołujący jest nie zrozumiały - pozostali nie mogą mówić że nie zrozumieli lub pytają o co chodzi, wtedy jest kompletny haos.

bardzo dobrze że zdarzyła sie awaria radia jednego z graczy, który zablokował kompletnie komunikacje w grupie broniącej . Spotkałem sie z tym już kilkakrotnie i zdarza sie to często. Należy sprawdzać swoje radio co jakiś czas, ale przydał by sie tez plan awaryjny. NP. ustalenie numeru kolejnego kanału w przypadu takim lub innych zakłucen które też sie często zdarzają (wiele urządzen działa na podobych pasmach)

Ideałem jest jeżeli dowódca ma kontak z drużynowymi , a drużynowi tylko ze swoimi żołnierzami, ale do tego potrzebne sa nieco lepsze radyjka, posułgiwanie sie radiem jest często uciążliwe i nie wygodne, ale uważam że radio wygrywa scenariusze leśne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rico [Jastrząb]

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 100% zgadzam się z Wojtkiem! Utrzymanie łączności na odpowiednim poziomie to podstawa jakichkolwiek rozgrywek strategicznych w terenie! Tylko łączność z poszczególnymi pododdziałami daje możliwość dowódcy na przyjęcie odpowiedniej strategi i szybką reakcję na nieoczekiwane zmiany sytuacji podczas działań! Należy zawsze pamiętać i ustalić procedury awaryjne np. przy utracie łączności lub kompromitacji danego miejsca czy elementu strategii...
Używanie radyjek wraz z ich elementami obsługi jak zestawy słuchawkowe, fonowody czy laryngofony jest na początku troszkę niewygodne i uciążliwe, również dostosowanie się do ustalonych procedur łącznościowych jak pisał Wojtek ale to tylko kwestia przyzwyczajenia, tak jak maska paintballowa na początku, wydaje się że nic w niej nie widać, jest duszno, paruje i takie tam a po dłuższym użytkowaniu zapominamy że ją w ogóle mamy ubraną! Smile
Powrót do góry
jawo1@onet.eu

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 7:30 pm    Temat postu: Buszmen z Bystrej Odpowiedz z cytatem

Siemano mam markera i cały osprzęt ale niemam z kim grać czy mógłbym się tam wkręcić kiedy na malowanko na Naprawę
Jestem z Bystrej .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sebastianchowaniec1995@gm

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 7:34 pm    Temat postu: Re: Buszmen z Bystrej Odpowiedz z cytatem

cześć! musiałbyś pogadać z Gizem bo on organizuje wszystkie imprezy,najlepiej napisz mu priva:).pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
gizu

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne:)
Zapraszam.
tutaj masz linka do naszego forum http://sokolball.phorum.pl
Pozdro i do zobaczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
gizu

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 6:52 pm    Temat postu: 11 listopad Odpowiedz z cytatem

Zapraszam wszystkich leśników i nie tylko do Naprawy 11 listopada na małe leśne malowanko.
O ile dopisze pogoda to zagramy kilka ciekawych gierek, a jeśli uzbiera się nas więcej to zagramy jakiegoś fajnego scenariusza.
Start gry godzina 11:00
Pozdrawiam
Grzesiek
Powrót do góry
Rico [Jastrząb]

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Grzesiu! Very Happy
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i oczywiście znając Waszą gościnność oraz miłą koleżeńską atmosferę która zawsze hołduje na wszystkich spotkaniach a o super ciekawej i klimatycznej miejscówce nawet nie wspomnę to tylko w miarę możliwości postaramy się zebrać skład leśnych i do Was zawitać aby godnie 11 listopada strzelaniem hołd oddać! Cool Wink
Powrót do góry
gizu

PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ze względu na pogodę a raczej jej brak odwołujemy jutrzejsze manewry:/
Powrót do góry
gizu

PostWysłany: Sob Mar 24, 2012 10:36 pm    Temat postu: Wielkanocny Poniedziałek Odpowiedz z cytatem

Memory five...
Sokół -i wszystko jasne:)
Powrót do góry
gizu

PostWysłany: Sob Mar 24, 2012 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Upsss. trochę to duże wyszło :/ sorki za to Panowie.
Powrót do góry
Rico [Jastrząb]

PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć! Very Happy
No no, widzę że Sokół otrzepał piórka po zimie i od razu o jajkach pomyślał!... Wink
Bardzo ciekawa i kusząca propozycja Grzesiu, sprawdzę jakie plany na ten termin mają pozostali Jastrzębie!? Twisted Evil
Pozdrawiam serdecznie wszystkich sokolników! Wink
Powrót do góry
gizu

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Rico:)
Trzeba się wybudzić po zimie i w końcu zagrać pierwszy raz - potem będzie już z górki. Widzę że wybieracie się na Saltusa:) życzę wspaniałych przeżyć.
Może uda nam się zagrać wspólnie w tym roku na jakimś fajnym scenariuszu. Musimy kiedyś obgadać sprawę i coś zorganizować wspólnie.
Pozdrowienia dla wszystkich Jastrzębi.

Ps. Gdyby ktoś planował przyjechać to informuj że gra aktualna.
Rozpoczynamy jutro o 14:00
Zapraszam również do nas na forum www.sokolball.xn.pl
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Strona Główna -> Paintball w górach Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: